Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co život dal či ne

13. 12. 2006

        

Obrazek

 Harry to měl těžké už od narození jak všichni víme. Museli se skrývat před strašným lordem Voltemordem. Harrymu život vzal dětství a rodinu, která ho měla ráda, ale dal mu ostražitost a kamarády v podobě Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové v prvním ročníku školy. Harry se musel v jedenásti vyrovnat s tím že je čaroděj, ale i s problémy okolo Kamene mudrců. Harry ho zachránil z rukou profesora Quirella a lorda Voldemorta. Riskoval tím život. 

Obrazek

        

 V druháku musel Harry bojovat nejen s Polouky, Baziliškem, Tomem Raddlem , ale i s necitelností, zlobou, pýchou, lakotou a omezeností v podobě Luciuse Malfoye.

Obrazek      Ve třeťáku po Harrym šel Sirius Black, ale jak se Harry naštěstí dozvěděl tak to byl jeho kmotr. Tady Harrymu život dal naději na nový život, ale opět mu jej vzal v podobě Petera Petigreva. Ten utekl a Sirius tak nemohl být sproštěn vinny.

Obrazek

Čtvrtý rok pro Harryho začal zvláštně. Na mistrovství sěta ve famfrpálu se objevili Smrtijedi. Pak se na obloze objevilo znamení lorda Voldemota. Znamení zla. Ve škole se konal turnaj Tří kouzelnických škol. Za Krasnohůlky byla vybrána Fleur Deancourová, za Kruval Viktor Krum a za Bradavice Cedrik Diggori a Harry Potter. 1. úkol znamenal urást drakovi vejce, 2. najít v jezeře to co je vám nejcenější, a v 3. bylo bludiště. Na konci byli už jen Cedrik a Harry. Oba se chytili poháru a vyhráli. Tou výhru dal život Harrymu, aby mu za chvíli vzal kamaráda a nechal povstát lorda Voldemorta. Obrazek

V pátém ročníku Harry musel čelit vyloučení z Bradavic, ze kterého ho nakonec vysekal profesor Brumbál. Harrymu tento rok dal poznání části pravdy o sobě, otci a Tomovi Riddlovi, Vytvoření skupiny lidí, kteří mu věřili i přesto, že ho všichni kolem zrazovali a vzal, když umřel Sirius Black. Nakonec se ministerstvo dozvědělo pravdu o Voldemortovi, ale musel při tom zemřít člověk a spousta lidí se trápila.

ObrazekŠestý ročník vzal Harrymu profesora Brumbála, ale dal mu naději pokračovat. Láska, kterou k sobě cítili Harry a Ginny byla osudová a Harry ji opustil, aby ji zachránil. Pochopil jakto Tom dělal, že se znovu mohl narodit. Harry vyšel v lektvarech na výbornou díky učebnici lektvarů od Prince dvojí krve, byla to učebnice Severuse Snapea, jak se později dozvěděl. Byla tam i kouzla, která si Severus Snape vymyslel a které proti němu vysílali James a Sirius za školních let. Severus dostal vysněné místo učitele Obrany proti černé magii.

ObrazekV sedmém díle přišel Harry o iluze. Harry musel najít všechny zbylé viteály. Nakonec se mu to podařilo díky Hermioně a Ronovi, jak se později dozvěděl tak i díky přispění Severuse Snapea, v té době řiditele Bradavické školy čar a kouzel. V konečné válce Harry přišel o Remuse Lupina, Nymfadoru Tonksovou, Freda Weasleyho... a sám přišel o život. Tam se setkal s Brumbálem a ten mu  vysvětlil co a jak má dělat a jak to bylo s jeho životem doopravdy. Harry se vrátil mezi smrtelníky a zabil Toma jeho vlastním kouzlem. Tím mu život dal svobodu a volnost. Remus si vzal Tonksovou a měli spolu malého Tedyho a Hary mu šel za kmotra.

Epilog:

Z Nevilla Longbotoma se stal profesor Obrazek

Hemiona si vzala Rona a měli spolu dvě děti Huga a RoseObrazek

Harry si vzal Ginny a měli spolu Jamese, Albuse Severuse a Lily.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

harry

(hhhhhhhhh, 20. 12. 2009 10:19)

remus lupin zemřel.

hhaaaary

(-ReDDrAgOn-, 15. 8. 2009 9:52)

jak si moh lupin vzit tonksovou dyz tam pišeš že cípnul v bitvě???!naky blbost ne??????!

harry

(KatulQa14, 23. 7. 2009 10:21)

stars-ans-stars1.blog.cz je to pravda fak

hmmm si neverte zeo

(Iwen, 24. 2. 2008 11:48)

Hmm tak to si neverte ale je to tak si bezte koupit Harryho Pottera a Relikvie smrti tam to vsechno je!!!

9.11 2007 16:54

(od hermiony fanda, 9. 11. 2007 16:55)

tomu se mi nechce věřit a ani nevěřím hermiona by si nikdy nevzala rona

samé

(kydy, 21. 8. 2007 21:37)

nevím nevím tomuto se mi nechce věřit a ani tomu věřit nebudu dokavaď to neuvidím černé na bílém originálně přeložené