Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a Relikvie smrti

7. 8. 2007

ObrazekNa začátku pro záchranu Harryho zemře Alastor Pošuk Moody a Georg Weasley přijde o ucho. Bill si vezme Fleur a padne ministerstvo i Bradavice do rukou Smrtijedů a novým ředitelem bude Severus Snape. Harry, Ron a Hermiona se vydají po stopách viteálů a narazí na Relikvie smrti (kdo je má je pánem nad smrtí). Harry dostal od Brumbála v poslední vůli Zlatonku, Hermiona pohádkovou knížku a Ron zhasínadlo. Lupin si vezme Tonksovou a budou mít dítě. Nakonec Harry se svými společníky vyloupí banku Gringottů a srazí bezvládí v Bradavicích společně s Brumbálovou Armádou. Voldemort zjistí že jde Harry po viteálech a tak si pojistí ten poslední, který je v Naginim. Nagini zabije Severuse, aby Tom mohl vládnout Hůlkou osudu(Hůlka osudu, životudárný kámen a Neviditelný plášť jsou Relikvie smrti). Harry se ze Severusových vzpomínek dozví, že byl celou dobu na naší straně. A taky se dozví, že má v sobě poslední viteál o kterém Tom neví a tak se od něj nechá zabít......Do posledního boje se zapojí i kentauři, pavouci i obři. V poslední válce zemře Lupin i jeho žena (Nymphadora Tonksová-Lupinová), také temře Fred Weasley. 

 Nakonec dobro zvítězí, ale se značnými státami na straně dobra. Ron si vezme Hermionu a budou mít spolu Rose a Huga. Ginny si vezme Harryho a budou mít Lily, Jamese a Albuse Severuse. Harry jako kmotr Teddyho Lupina se o něj postará.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hmmmmmm...zajmavé...

(Sabca, 21. 9. 2010 15:09)

Docela mi to zamotalo hlavu, nemůžu uvěřit že umřeli mí oblíbenci: Snape, Dobby, Fred, Tonksnová a Lupin. Ale na druhou stranu dobře, že se zbavili Voldemorta!!!

uuuuuuuuuu

(emasi warliová, 1. 5. 2009 12:40)

co to všichni melete?

hmmmmmmmmmm

(efik, 14. 7. 2008 16:38)

mam knizku prectenou za 5dni protoze me strasne zaujala ale nastvalo me ze tam umrelo hodne lidi nejvice dobby a fred a dora
jo a poznamka vedle k tomu clanku nad komentareme neni zadny Ro ale Ron nebo Ronald

oooooooooooooooooo

(severka, 6. 2. 2008 19:06)

je to pravda, knihu jsem přečetla. jsem ráda, že snape je na dobré straně. nějak mně a zaujal a nechtěla jsem věřit, že by byl opravdu smrtijed.

mmmmm

(Jamilínka, 1. 2. 2008 18:19)

Já tu knížku teď čtu a přečetla jsem už 1. kapitolu, ale já vůbec nechci, aby Fred umřel mě se totiž hrozně líbí!!!!!!!!!!!!!!

aaaaaaaaa

(boss, 19. 10. 2007 8:59)

hej tak to spu mrdy....ale jestli nekecas....:D

relikvie smrti

(hermiona malfoyová, 7. 10. 2007 20:06)

týýýýýýýýýýýýýýýýýýývoe tak to sem nečekala to abych spěchala do tesca a kouupila si ho co:-D